Igo
  • 2019/07/19

Gaur hasiko dira Galdakaon Bengoetxe eta “Kapi”ko jaiak, iganderarte luzatuko direnak

Gaur, uztailak 19, Bengoetxe eta Tximiolarregoikoa ("Kapi" izenarekin ezaguna) auzoen jaien hasieraren berri emateko bi txupinazo entzungo dira aldi berean Galdakaon.


Bi jaien hasiera 19:00etan izango da, eta iganderarte, uztailak 21, galdakoztarrok gozatzeko aukera izango dugu.



Hauek dira bi jaien egitarauak



Bengoetxeko jaiak



UZTAILAK 19, BARIKUA



19:00 Pregoia eta Txupinazoa  ( Bengoetxeko jaien hasiera )


19:00 Txistulariak


19:30 Herriko sardina jana


20:00 Zumba erakustaldia ("Lehengu-Zumba"-ren eskutik)  Danok gorputza astintzera


21:30 Erromeria "Jokaldi" taldeagaz


23:30 Bingo herrikoia


00:30 Berbena "CLIFF,WINDSOR eta KOIU" taldearen eskutik



UZTAILAK 20, ZAPATUA



12:30 "Txanpi-Pote " ( edaria + pintxo dohainik ) txosnan


16:30 Mus eta  briska eta futbolin txapelketa


17:30 Umeentzako tailerrak


18:30 Batukata  " Samba and Roll "


21:30 Berbena "DJ RUBIO" ren eskutik


23:30 Bingo herrikoia


00:30 Berbena "DJ RUBIO" ren eskutik


00:30 2019ko Miss eta Mister Bengoetxe -ren lehiaketa



UZTAILAK 21, DOMEKA



10:30 Paella txapelketa


11:00 Meza Sta Marinaren eta auzoko hildakoen omenez . Amaitu ostean  , " Danok Aurrera " koroaren entzunaldia


11:30 Umeentzako  IX igoera Bengoetxeko presara


12:15 Buruhandiak


12:30 Bitsaren jaia


13:30 Kontzertua "Galdakaoko Musika Banda DA CAPO"- ren eskutik.


14:30 Herri bazkaria eta paella lehiaketaren sari banaketa


14:30 Musika "Jokaldi" taldeagaz


17:30 Mozorro lehiaketa


18:00 Igela txapelketa


20:30 2019ko jaien amaiera



Oharra: Jai-batzordeak programa aldatu leike , aurrerik abisatu barik , behar izan ezkero.



Kapiko jaiak



UZTAILAK 19, BARIKUA


19:00    Txupinazoa eta kalejira Trikitlariakaz


19:30    Igel txapelketa


20:00    Dantza erakustaldia eta tailerrak (Areto Dantza Taldea)


20:30    Txistorrada herrikoia


22:30    Dj Urko



UZTAILAK 20, ZAPATUA


12:00    Txupina eta buruhaundiak


12:30    Izena emotea, tortila txapelketan


13:00    Batukada, SWING & ROLL taldeagaz


13:30    Tortilak aurkeztea, epaimahaia pasau eta sari banaketa


14:30    Paella herrikoia


17:00    Txitxarrillo Senior, DUO AMIGOS DEL SWUING taldeagaz


20:00    Sardinada herrikoia


22:00    DISKO FESTA DANTZAK MX, EKHY TALDEAGAZ



UZTAILAK 21, DOMEKA


11:00    Txupina eta buruhaundiak


11:30    Haur-jolas tradizionalak


12:00    Haur animatzailea


13:30    Pintxo-pote txosnan


14:30    Herri-bazkari librea (jaigunean)


15:30    Izena emotea mus txapelketan (5?/bikotea)


16:00    Mus txapelketa


19:30    Bits jaia


20:00    Txupina eta jaien amaiera